Wolsztyn – 50-latek zginął w mieszkaniu 29-latka. Gospodarz został tymczasowo aresztowany!

Policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali w ubiegły piątek mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 50-letniego mieszkańca Karpicka, w wyniku którego doszło do jego śmierci. Mężczyzna – 29-letni wolsztynianin – na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie został aresztowany na 3 miesiące. Kara z jaką musi liczyć się mężczyzna to pozbawienie wolności od 2 do 12 lat.

26.03.2017r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 29-letniego mieszkańca Wolsztyna  zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zastosowanie najbardziej dotkliwego ze  środków zapobiegawczych wynikało z wagi przestępstwa zarzucanego mężczyźnie.

21 marca br. wolsztyńska Prokuratura Rejonowa powiadomiona została o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 50-letniego mieszkańca Karpicka, w wyniku którego doszło do jego śmierci.

Policjanci KPP w Wolsztynie na polecenie prokuratury jeszcze tego samego dnia przesłuchali członków rodziny denata oraz osoby, które miały z nim kontakt w okresie od 13 do 14 marca, kiedy doszło do tragedii.

Na podstawie przeprowadzonych czynności ustalono, że feralnej nocy mężczyzna przebywał w mieszkaniu 29-latka w Wolsztynie, gdzie wspólnie z nim spożywał alkohol.

Pierwotnie, na podstawie zeznań gospodarza spotkania ustalono, że pięćdziesięciolatek  nieszczęśliwie przewrócił się wychodząc z toalety, doznając w ten sposób urazu głowy. Wolsztynianin rankiem następnego dnia wezwał Zespół Pomocy Doraźnej, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Puszczykowie. Niestety w wyniku doznanych urazów w dniu 18 marca mężczyzna zmarł.

W trakcie przeprowadzonych przez policjantów czynności ustalono, że mieszkaniec Karpicka tego samego dnia w okolicznościach nie związanych z późniejszą tragedią został uderzony w twarz przez innego mężczyznę. Mundurowi zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu 37-letniego wolsztynianina, któremu przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej mężczyzny definiując występek, jako czyn o charakterze chuligańskim. Mężczyzna objęty został dozorem policji.

Wszczęte  w sprawie postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie pod nadzorem wolsztyńskiej Prokuratury Rejonowej. Tymczasowo aresztowany wolsztynianin, w przypadku potwierdzenia podejrzeń  dotyczących zarzucanego mu przestępstwa może zostać skazany na 12 lat więzienia. Źródło: KPP Wolsztyn