Wolsztyn – 50-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, a bratu groził, że go zabije!

Awantura domowa wywołana przez 50-letniego mieszkańca gminy Przemęt, który znajdując się pod wpływem alkoholu groził pozbawieniem życia bratu zakończyła się zatrzymaniem agresora w policyjnym areszcie. Czynności podjęte wobec niego pozwoliły na ustalenie, że do aktów przemocy w rodzinie dochodziło już wcześniej. W ubiegły czwartek decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie zastosowano wobec niego tymczasowy areszt …

image001

03.11.2016r. Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 50-letniego mieszkańca gminy Przemęt podejrzewanego o znęcanie się nad matką i bratem.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni wcześniej, po tym jak znajdując się pod wpływem alkoholu (3,12 promila!) wywołał awanturę, podczas której  znęcał się fizycznie i psychiczne nad swoja matką oraz groził pozbawieniem życia swojemu bratu.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu doprowadzili mężczyznę do KPP w Wolsztynie, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Jak ustalono mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwo.

W czwartek – 3 listopada – decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec agresora zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W tym czasie prowadzone będzie postępowanie, którego finałem może być nawet kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn