Wolsztyn – Akcja „Bezpieczny przejazd”

Policjanci wolsztyńskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei ze Zbąszynka włączając się w kampanię społeczną Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” przeprowadzili dziś działania na kilku przejazdach kolejowych w Wolsztynie. W ramach akcji rozdano około kilkaset ulotek informacyjnych …

02.09.2016r. na przejazdach kolejowych u zbiegu ulic 5 stycznia i Poniatowskiego oraz przy ul. Fabrycznej policjanci WRD KPP w Wolsztynie oraz funkcjonariusze SOK  ze Zbąszynka przeprowadzili działania prewencyjne w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”.

image001

Akcja polegała na kontroli bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych przez kierowców, pieszych i rowerzystów. Zwracano uwagę na brak przestrzegania przepisów drogowych jak: przejeżdżanie lub przechodzenie przez przejazd w momencie opuszczania i podnoszenia rogatek. Podczas działań rozdano kilkaset ulotek informacyjnych o zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania przepisów. Celem akcji było przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, tym samym zmniejszenie liczby wypadków.

image001

W realiach Wolsztyna jest to tym ważniejsze, że przejazd kolejowy u zbiegu ulic 5 Stycznia i Poniatowskiego każdego dnia w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przekraczać będzie kilkuset uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 1.

Źródło: KPP Wolsztyn