Wolsztyn – Akcja trzeźwy poranek – skontrolowano prawie tysiąc pojazdów! 8 kierowców okazało się nietrzeźwych

3 października – od wczesnych godzin porannych policjanci wolsztyńskiej drogówki wspomagani przez swych kolegów z Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla prowadzili działania ukierunkowane na ujawniania i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców.

policja wolsztyn1

Podczas działań pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” skontrolowano niemal tysiąc kierowców, z których ośmioro – jak wykazały badania – zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Bezpośrednio po zakończeniu pierwszej akcji mundurowi rozpoczęli kolejną. Tym razem policjanci szczególną uwagę skierowali na kierowców jadących z nadmierną prędkością …

policja wolsztyn7

03.10.2016r. ok.godz. 05:00 rozpoczęła się cykliczna akcja policjantów drogówki „Trzeźwy Poranek”. Na wszystkich drogach wlotowych do Wolsztyna pojawili się policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Wolsztyna, Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla. Zadaniem mundurowych było kontrolowanie uczestników ruchu kołowego i ujawnianie osób kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub  po użyciu alkoholu. Celem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w ten sposób realnie zagrażają bezpieczeństwu własnemu oraz  innych uczestników ruchu.

Pokłosiem działań było zatrzymanie 8 kierujących pojazdami mechanicznymi, z których czworo znajdowało się  w stanie nietrzeźwości, a  kolejnych czterech w stanie po użyciu alkoholu.

policja wolsztyn

Kierujący – mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego, nowotomyskiego i nowosolskiego – zatrzymani zostali do kontroli w Adamowie, Wolsztynie i Karpicku. Ich jazda zakończyła się w miejscach spotkania z policjantami, którzy nieodpowiedzialnym kierowcom zakazali kontynuowania podróży za kierownicą, a także zatrzymali im prawa jazdy. O konsekwencjach, w tym o ewentualnym zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi zadecyduje sąd.

policja wolsztyn4

Jak zauważają mundurowi do większości dzisiejszych zdarzeń mogło w ogóle nie nie dojść, gdyby kierujący wykazali się większą odpowiedzialnością. Większość zatrzymanych, to osoby, które spożywały alkohol w dniu poprzedzającym kontrole. Dobre samopoczucie oraz konieczność dojazdu np. do pracy spowodowały, że zdecydowali się na to, by zasiąść za kierownicą.

Policjanci apelują, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powstrzymać się od jazdy lub bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości w KPP w Wolsztynie.

policja wolsztyn3

Podczas całodniowych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość 2.124 kierowców.

Bezpośrednio po zakończeniu akcji „Trzeźwy poranek” policjanci rozpoczęli kolejne działania – „Prędkość”. Tym razem uwaga policjantów skupiona została na kierowcach jadących ze zbyt dużą prędkością. Jak bowiem wskazują policyjne statystyki, prędkość jazdy jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Podczas kilkugodzinnych działań mundurowi zatrzymali kilkudziesięciu kierowców, których ukarano mandatami za przekroczenie prędkości.

Policja wolsztyn8

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę za kierownicą !

Źródło: KPP Wolsztyn