Wolsztyn / Chobienice / Świętno – Włamania. Policja poszukuje

odznaka polciji wolsztynWolsztyńscy policjanci otrzymali w ostatnich dniach kilka zawiadomień o włamaniach, w efekcie których nieznani sprawcy ukradli gotówkę oraz elektronarzędzia. Do zdarzeń doszło w Wolsztynie, Chobienicach i Świętnie. Osoby mogące przyczynić się do identyfikacji sprawców proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt ze stróżami prawa …

07.03.2016r. ok.godz. 11:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki odebrał informację o włamaniu do budynku mieszkalnego w Świętnie, do którego doszło w godzinach porannych tego samego dnia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że łupem złodzieja padła gotówka. Dom oraz przyległy do niego teren został poddany oględzinom, dzięki czemu policjanci zabezpieczyli ślady mogące przyczynić się do zatrzymania sprawcy włamania. Przesłuchane zostały też osoby mogące mieć wiedzę na temat zdarzenia.

W miniony piątek KPP w Wolsztynie powiadomiona została o włamaniach, do  trzech obiektów, do których doszło w Wolsztynie i Chobienicach. Policjanci skierowani pod wskazane adresy ustalili, że w nocy poprzedzającej zgłoszenie, w Wolsztynie, nieznani sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi weszli do wnętrza budynku biurowego i ukradli znajdującą się tam gotówkę. Włamania odnotowane w Chobienicach dotyczyły dwóch garaży, do których sprawcy weszli wyłamując zamek i przecinając kabłąk kłódki. Łupem przestępców padły elektronarzędzia, klucze imbusowe, przewód elektryczny  oraz złom miedziany. Straty w pierwszym przypadku to 600 złotych, w drugim 220 złotych.

W każdym z przypadków podjęto działania mające na celu ustalenie sprawców włamania. W ramach wszczętych postępowań policjanci przesłuchali pokrzywdzonych oraz inne osoby, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ujawnione ślady kryminalistyczne.

Osoby mogące przyczynić się do identyfikacji sprawców proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt ze stróżami prawa w Wolsztynie ul. Dworcowa 1, tel. 68 347 52 00 lub 68 347 52 70.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk