Wolsztyn – Weekendowe wypadki w powiecie

W dniu 02-09-2016 o godz.: 20:32 w Adamowo doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe. VW Touran znajdował się na poboczu drogi i Seat Leon w rowie. Oba samochody stały na kołach. Kierowcy bez widocznych obrażeń, przytomni znajdowali się poza pojazdami. Pasażerka siedziała na pobliskim rowie mając duszący kaszel. Na miejscu działań była już Policja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu zaworu przy instalacji gazowej, próbie udzielenia pasażerce kwalifikowanej pierwszej pomocy lecz pasażerka nie wyraziła zgody. Droga podczas działań była zablokowana, przystąpiono do uprzątnięcia jezdni z pozostałości po kolizji. Po chwili kobieta straciła przytomność natychmiast przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy  (wsparcie psychiczne, unieruchomienie odcinka szyjnego przy pomocy kołnierza ortopedycznego, termoizolacja, tlenoterapia). Po przybyciu pogotowia osoba poszkodowana została przekazana, a następnie  przetransportowana do szpitala. Droga powiatowa nr 3807 podczas trwania działań ratowniczych była zablokowana. Na terenie akcji używano sprzętu oświetleniowego.

W dniu 04-09-2016 o godz.: 14:23 w  Obrze miał miejsce wypadek samochodów osobowych.

Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym. Jeden z pojazdów znajdował się poza drogą, drugi stał w poprzek drogi wojewódzkiej nr 315.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dwie osoby poszkodowane z auta stojącego na drodze znajdowały się w karetce. Jedna osoba z pojazdu znajdującego się poza drogą wojewódzką przebywała w pojeździe i znajdowała się pod opieką ratownika medycznego. Kierujący po przeprowadzeniu rozpoznania uzyskał informacje, że osoby postronne pomogły w udzielaniu pomocy poszkodowanym oraz rozłączyły akumulatory w obydwóch pojazdach przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w ewakuacji poszkodowanego z pojazdu na desce typu nosze. Ruch na drodze został wstrzymany, policja wyznaczyła objazd.

Dalsze działania zastępów polegały na zebraniu oleju silnikowego przy użyciu sorbentu  oraz usunięciu elementów karoserii pojazdów z drogi.

Źródło: PSP w Wolsztynie