Wolsztyn – Dziś rano doszło do trzech wypadków w ciągu godziny!

Pierwszy „zimowy” poranek zapisał się dziś trzema kolizjami, do których doszło na drodze K-32 w Wielkiej Wsi, Powodowie i Jaromierzu.  W każdym z przypadków przyczyną była nadmierna prędkość z jaką poruszali się kierujący. Policjanci apelują – jedźmy ostrożniej !

Dziś rano, 09.11.2016r.  pomiędzy godz. 06:40 – 07:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki odebrał 3 zgłoszenia dotyczące kolizji, będących  następstwem niedostosowania prędkości do trudnych tego ranka warunków atmosferycznych.

image001

Do pierwszej z nich doszło w Wielkiej Wsi. Tu kierowca Mercedesa Sprintera zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym Man. Pomimo znacznych uszkodzeń kierowca Mercedesa nie odniósł poważniejszych obrażeń.Był trzeźwy, ukarano go mandatem w wysokości 300 zł.

image004

Druga kolizja miała miejsce w Jaromierzu. Kierujący Nissanem Navara mieszkaniec Wolsztyna wpadł w poślizg, zjechał do rowu i uderzył w słup trakcji telekomunikacyjnej. Kierujący był trzeźwy. Ukarany został 200-złotowym mandatem.

Do trzeciej kolizji doszło w Powodowie. Mieszkaniec Wolsztyna kierujący Peugeotem 206 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W tej sytuacji kierujący również był trzeźwy. Ukarano go mandatem w wysokości 50 zł.

image006

Policjanci apelują – jedźmy ostrożniej !

Źródło: KPP Wolsztyn