Wolsztyn – Już w niedzielę, charytatywny Marszobieg dla Huberta

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 11 września 2016r., do Wolsztyna na Charytatywny Marszobieg dla Huberta Pluskoty.

plakat_bieg1_wer24

Gdzie można zapisać się na marszobieg?
Informujemy, że biuro zawodów w dniu 11 września będzie czynne od godz. 12:00 – na Wolsztyńskim Rynku, tam należy wypełnić oświadczenie o udziale w biegu, jednocześnie otrzymają Państwo opaskę na rękę, dzięki której będziemy wiedzieli, że przeszli Państwo proces zapisu…

Tak mówi o Hubercie rodzina:
Urodził się 15.V.2006 r. Jest uczniem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolsztynie. Uczy się bardzo dobrze, ma dobre serce, jest uczynnym i wrażliwym chłopcem. Wśród jego zainteresowań można wymienić: pływanie, gry i programy popularno naukowe(!).

Wiadomość o jego chorobie – neuropatia(zanik)nerwu wzrokowego(choroba Lebera) była dla nas szokiem. Owszem, wcześniej osłabił mu się wzrok, ale nikt tego nie skojarzył z tak groźną chorobą. Być może dlatego stał się domatorem. Poza szkołą praktycznie nie ma kolegów. Musiał prawie zrezygnować z ulubionej jazdy na rowerze – nie czuje się pewien.

Tak widzi świat Hubert Pluskota

ihon1

Szkoła bardzo Mu pomaga z powodu jego niesprawności przez słaby wzrok drukują specjalne duże sprawdziany, siedzi z przodu. Bardzo dużo pisze w szkole ze słuchu, żeby nie męczyć się przepisywaniem z tablicy. Pamiętają o jego chorobie w każdej sytuacji. Bardzo przeżywa swoją niesprawność. Wieczorami nie raz się popłacze i mówi,że jest szczęśliwy, że tyle ludzi Mu pomaga i dalej chce Mu pomóc.

Więcej informacji na temat imprezy –> https://web.facebook.com/events/163581054051348

Źródło: http://www.pomocdlahuberta.pl/