Wolsztyn – Kierował mając niemal 4 promile alkoholu w organizmie

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulic Gajewskich i Polnej. Jak ustalono sprawca kierujący Oplem Corsa odjechał w kierunku ulicy Słowackiego. Po kilkunastu minutach mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że ma w organizmie niemal 4 promile alkoholu a uszkodzone w kolizji auto jest jednym z kilku, w które uderzył podczas jazdy …

wolsztyn 405.02.2016r. ok.godz. 18:30 dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego, z której wynikało, iż w rejonie skrzyżowania ulic Gajewskich i Polnej w Wolsztynie doszło do kolizji z udziałem kierujących Oplem Corsa i Oplem Zafira. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia, w rozmowie z kierowcą uszkodzonego Opla Zafira ustalili, że kierowca Corsy odjechał w kierunku ulicy Słowackiego.

Policjanci, którym na pomoc ruszył skierowany przez dyżurnego patrol Wydziału Prewencji rozpoczęli poszukiwania pirata drogowego. Penetracja najbliżej położonych ulic pozwoliła na ustalenie, że na trasie swej ucieczki mężczyzna uderzył w kilka zaparkowanych samochodów. Na ul. Kusocińskiego uszkodzone zostało Audi A6, natomiast na ul. Słowackiego Audi A4.

Świadkowie poczynań nieodpowiedzialnego kierowcy przekazali policjantom informację o numerze rejestracyjnym jego samochodu. Po kilkunastu minutach auto wraz z siedzącym za kierownicą 38-letnim mieszkańcem Wolsztyna zostało zlokalizowane na jednym z parkingów przy ul. Słowackiego.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu. Alkotest wskazał 1,82 mg/l (3,82 promila!). Auto trafiło na parking strzeżony, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Wolsztynianinowi grozi nawet 2 lata więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk