Wolsztyn – Kolizja „na czerwonym”

Wjazd na skrzyżowanie podczas nadawania sygnału czerwonego, którego dopuścił się kierowca Opla Vivaro przełożył się na zaistnienie zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek w rejonie drogi krajowej nr 32 i ulicy  Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie.  W następstwie kolizji, uszkodzone zostały uczestniczące w niej pojazdy, natomiast kierujący szczęśliwie wyszli z opresji bez szwanku. Sprawca zdarzenia ukarany został 500-złotowym mandatem …

12.02.2016r. ok.godz. 07:30 na skrzyżowaniu drogi K32 z ulicą Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie doszło do kolizji, której uczestnikami byli kierujący Oplem Vivaro 69-letni wolsztynianin i 48-letni mieszkaniec Karpicka poruszający się ciężarowym MAN-em.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skierowani na miejsce zdarzenia na podstawie wyjaśnień uczestników oraz świadka kolizji ustalili, że jej bezpośrednią przyczyną było niezastosowanie się przez kierowcę Opla do nadawanego dla jego kierunku jazdy sygnału czerwonego.

W następstwie tego, po wjechaniu na skrzyżowanie mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy MAN-a doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Szczęśliwie uszkodzenia obu aut nie pociągnęły za sobą obrażeń ciała kierujących, którzy wyszli z opresji bez szwanku.

Jak ustalono na podstawie badania alkotestem obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia ukarano 500-złotowym mandatem. Pełną płynność ruchu przywrócono już po kilkunastu minutach.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezwzględne stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Jest to istotne w każdym przypadku. W odniesieniu do nierespektowania sygnałów nadawanych przez sygnalizatory świetlne może pociągnąć za sobą bardzo groźne konsekwencje!

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk