Wolsztyn – Kolizyjny weekend na drogach powiatu

Miniony weekend na drogach powiatu wolsztyńskiego obfitował w zdarzenia drogowe, których łącznie odnotowano aż pięć. Ich przyczynami były niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu i niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Szczęśliwie obrażenia jakie odnieśli uczestnicy kolizji nie były poważne.

Ostatni weekend obfitował w zdarzenia na drogach. Policjanci aż pięciokrotnie podejmowali interwencje związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczęśliwie, żadne z zaistniałych zdarzeń nie przełożyło się na powstanie poważniejszych obrażeń ciała ich uczestników. W żadnym też przypadku, głównej roli nie odegrał spożyty przez kierowców alkohol.

13 października ok.godz. 16:00 na drodze pomiędzy Wojciechowem i Chobienicami kierująca Fiatem Seicento mieszkanka gminy Siedlec nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją Mercedesa Sprintera i najechała na jego tył. Kobieta, która była sprawcą kolizji ukarana została 250-złotowym mandatem.

Z tej samej przyczyny 14 października ok.godz. 09:00 na ul. Powstańców Wlkp. w Świętnie doszło do zderzenia Mitsubishi Carismy z Fiatem Ducato. Kierujący autem osobowym mieszkaniec Tuchorzy ukarany został mandatem w wysokości 250 złotych.

14 października ok.godz. 13:30 w Starym Widzimiu, kierujący Oplem Corsą mężczyzna nie upewnił się, co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go Volkswagenem, którym kierował mieszkaniec Wolsztyna. W wyniku zderzenia częściowo uszkodzone zostały oba pojazdy. Za spowodowanie kolizji drogowej kierowca Opla ukarany został 300-złotowym mandatem.

Podobna sytuacja zaistniała tego samego dnia – 14 października – ok. godz. 15:30 na ul. Przemęckiej w Nowej Wsi. Uczestnikami zdarzenia byli w tym przypadku kierowca Fiata Croma – mieszkaniec Wolsztyna i kierujący Volkswagenem Golfem, zamieszkały na terenie gminy Rakoniewice. Również w tym przypadku sankcją dla sprawcy był mandat w wysokości 300 złotych.

Ostatnią, piątą tego dnia kolizję odnotowano na skrzyżowaniu ulic Komorowskiej i Drzymały w Wolsztynie. Tu, kierująca Oplem Astrą wolsztynianka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy Fiata Panda. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Sprawczynię kolizji ukarano 300-złotowym mandatem.

Do wszystkich opisanych zdarzeń doszło w czasie, gdy panowały bardzo dobre warunki atmosferyczne, które – jak można byłoby przyjąć – sprzyjają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jeżeli mimo tego kolizje te stały się faktem, przyczyn należy doszukiwać się w zachowaniu uczestników ruchu drogowego.

W wielu przypadkach wystarczy zachować większą (bezpieczną) odległość od poprzedzającego pojazdu lub staranniej i z większą pewnością upewnić się, co do możliwości podjęcia konkretnych manewrów na drodze. To z pewnością może ustrzec nas przed udziałem w kolizji lub wypadku, o co niezmiennie apelują wolsztyńscy policjanci. Źródło: KPP Wolsztyn