Wolsztyn – Naćpany kierowca zatrzymany! Podczas kontroli znaleziono przy nim amfetaminę!

Rutynowa kontrola drogowa jaką w ostatnią niedzielę w Kaszczorze podjęli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemęcie wobec kierowcy VW Golfa zakończyła się dla niego zatrzymaniem w policyjnym areszcie. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie woreczek z amfetaminą.

Wiele wskazuje też, że kierowca był pod wpływem narkotyku podczas jazdy. Kara w takim przypadku to nawet trzyletnie więzienie …

narkotester policja06.11.2016r. ok.godz. 19:30 policjanci PP w Przemęcie pełniący służbę na terenie Kaszczoru zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Golfem mężczyznę.  Już po chwili przebieg pozornie rutynowej czynności zmienił się diametralnie. Powodem tego było nieadekwatne do sytuacji zdenerwowanie kierowcy oraz pasażera. Obaj mężczyźni zostali wylegitymowani. przez policjantów. Na tej podstawie ustalono, że są mieszkańcami gminy Wijewo.

Dodatkowe sprawdzenie pozwoliło na ustalenie, że 25-letni pasażer pojazdu był w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został poddany kontroli osobistej. Tej samej czynności poddano o rok młodszego kierowcę.

Podczas podjętych przez czynności policjanci znaleźli u kierowcy kilka porcji amfetaminy zapakowanej w papierowy zwitek i woreczek strunowy. Mężczyzna przyznał też, że znajduje się pod wpływem narkotyku, który zażył zanim wsiadł za kierownicę.  Poczynione ustalenia zaskutkowały zatrzymaniem go i doprowadzono do policyjnego aresztu. Wcześniej mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyku.

W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające. Jego efektem dla 24-latka może być nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn, Zdjęcie archiwalne – KPP Wolsztyn z akcji…

Wolsztyn – Akcja trzeźwy poranek – skontrolowano prawie tysiąc pojazdów! 8 kierowców okazało się nietrzeźwych