Wolsztyn – Nerwowe zachowanie podczas rutynowej kontroli drogowej. Powód? NARKOTYKI!

Policjanci Posterunku Policji w Przemęcie patrolujący w miniony czwartek Błotnicę zwrócili uwagę na jadącego ulicą Szkolną kierowcę Opla Astry. Mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się mieszkaniec Moch został zatrzymany do kontroli. W aucie poza kierowcą znajdowało się troje pasażerów. Nerwowe zachowanie dwóch z nich wzbudziło w stróżach prawa podejrzenia, które jak się niebawem okazało były bardzo uzasadnione …

27.10.2016r. ok.godz. 18:30 na ul. Szkolnej w Błotnicy funkcjonariusze PP z Przemętu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem Astrą 21-letniego mieszkańca Moch. W trakcie  podjętej czynności uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie dwóch pasażerów samochodu – dwudziestolatka z Moch i o rok młodszego mieszkańca Solca Nowego. Mężczyźni zostali poddani kontroli osobistej. Już po chwili okazało się co było powodem jego zdenerwowania.

tester thc

Podczas podjętych przez policjantów czynności ujawniono przy nich papierowy zwitek i woreczek strunowy oraz lufkę, w których znajdował się brunatno-zielony susz roślinny. W pojeździe zabezpieczono także jedno opakowanie dopalacza o nazwie „Andyjski Amulet Chacana”. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili ich do policyjnego aresztu, a następnie przesłuchali. Zabezpieczone substancje zbadano przy użyciu narkotesterów. W wyniku badań ustalono obecność w nich tetrahydrokannabinolu (THC) – głównej substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach indyjskich.

W sprawie wszczęto postępowanie wyjaśniające. Jego efektem dla mężczyzn może być nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn