Wolsztyn – Opowiadał „głupoty” o koledze, za to kolega po pijaku porysował jego auto! Teraz

W minionym tygodniu do KPP w Wolsztynie wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu samochodu Peugeot 308 należącego do mieszkańca Wolsztyna. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że zarysowanie karoserii pojazdu wolsztynianina było wynikiem działania jego znajomego, który w ten sposób wyraził do niego swą niechęć. Sprawcy grozi teraz do od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

15.12.2017r. policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się sprawą zgłoszonego kilka dni wcześniej uszkodzenia Peugeota 308 należącego do mieszkańca Wolsztyna zatrzymali podejrzewanego o to znajomego mężczyzny. Jak ustalono, zdarzenie miało miejsce w nocy z 11 na 12 grudnia na ul. Dutkowskiego, gdzie nieznany na tamtą chwilę sprawca umyślnie zarysował karoserię samochodu powodując straty wycenione przez pokrzywdzonego na 1800 złotych.

Policjanci podczas podjętych czynności zabezpieczyli nagrania monitoringu funkcjonującego na tej ulicy, dzięki czemu ustalili, że sprawcą zniszczenia może być znany im 28–letni mieszkaniec Wolsztyna.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do siedziby wolsztyńskich policjantów. Podczas przesłuchania przyznał się do przedstawionego mu zarzutu zniszczenia mienia. W złożonych zeznaniach wyjaśnił, że powodem tego była niechęć do właściciela samochodu, powodowana – jak to określił – „nieprawdziwymi historiami”, jakie rozpowszechniał wśród znajomych na jego temat. Swój wkład w zdarzenie miał też spożyty przez niego wcześniej alkohol.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Samozwańcze wymierzanie sprawiedliwości nie wyszło jednak mężczyźnie na dobre. Kara z jaką teraz będzie musiał się liczyć to grzywna, ograniczenie wolności, a nawet pozbawienie wolności do lat 5.