Wolsztyn – Po pijaku przewracali znaki drogowe w Karpicku! 6 mężczyzn w wieku 20-25lat usłyszało zarzuty!

W minioną środę  wolsztyńscy policjanci przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia oraz zakłócania spokoju sześciu młodym mężczyznom. To efekt działań podjętych po zgłoszeniu dotyczącym grupy wandali, którzy w sobotni wieczór, 5 listopada w Karpicku wywracali znaki drogowe i kosze na śmieci. Mężczyźni przyznali się do winy …

09.11.2016r. policjanci Zespołu ds. Wykroczeń KPP w Wolsztynie przedstawili zarzuty uszkodzenia mienia oraz zakłócania spokoju i spoczynku nocnego sześciu młodym mężczyznom.

wolsztyn policja znaki

Sprawa miała swój początek w sobotę – 5 listopada – późnym wieczorem. Właśnie wtedy dyżurny wolsztyńskiej jednostki odebrał kilka zgłoszeń dotyczących grupy wandali, którzy idąc z Wolsztyna w kierunku Karpicka wywracali znaki drogowe oraz znajdujące się na ich drodze kosze na śmieci. Skierowani na miejsce policjanci, pełniący służbę patrolową  zatrzymali na ul. Wczasowej w Karpicku  odpowiadającą opisowi grupę młodych mężczyzn. Wszyscy zostali doprowadzeni do wolsztyńskiej jednostki, wylegitymowani, a następnie poddani badaniu alkotestem.

Na tej podstawie ustalono, że mężczyźni, to mieszkańcy powiatów włoszczowskiego w województwie świętokrzyskim i poznańskiego, w wieku od 20 do 25 lat. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. W ich organizmach znajdowało się od  1,1 do 2,5 promila alkoholu.

wolsztyn policja znaki1

W środę podczas przesłuchań mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Wandalom udowodniono uszkodzenie ośmiu znaków drogowych, bramy wjazdowej jednej z posesji przy ul. Wczasowej w Karpicku oraz zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego.

Mężczyźni wyrazili skruchę, usprawiedliwiając swoje zachowanie spożytym wcześniej alkoholem. Wszyscy złożyli wnioski o tzw. dobrowolnie poddanie się karze.

W przypadku uwzględnienia przez sąd wniosków, każdy z mężczyzn ukarany zostanie grzywną w wysokości 300 złotych oraz poniesie koszty związane z naprawą znaków, bramy oraz koszy na śmieci.

Źródło: KPP Wolsztyn