Wolsztyn – Po wyważeniu drzwi Policjanci znaleźli 90-letnią staruszkę na podłodze!

W poniedziałek 21 listopada 2016 r., kilkanaście minut po południu dyżurny wolsztyńskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że nie może skontaktować się ze swoją matką. Dzięki podjętej przez policjantów z Siedlca akcji udzielono pomocy 90-letniej mieszkance Kiełpin, która zamknięta w swoim domu nie dawała oznak życia. Po udzielonej przez ratowników medycznych pomocy, kobietę przekazano pod opiekę synowi …

21.11.2016r. ok. godz. 12:30 do dyżurnego KPP w Wolsztynie zadzwonił mieszkaniec Starej Tuchorzy informując, że pomimo prób wejścia do domu jego matki oraz nawoływania jej nie może nawiązać z nią kontaktu. Na miejsce natychmiast skierowano policjanta PP w Siedlcu. Mundurowy po dotarciu pod wskazany adres zastał zgłaszającego oraz sąsiadkę. Z relacji mężczyzny wynikało, że jego 90-letnia matka najprawdopodobniej znajduje się w domu, jednakże drzwi są zamknięte, a nawoływania nie przyniosły dotąd skutku.

Okoliczności zdarzenia wskazywały, że staruszka może potrzebować pomocy. Policjant wspólnie z synem kobiety pokonali zabezpieczenie pierwszych drzwi. Po wejściu do wewnątrz okazało się jednak, że dostęp do kobiety blokują kolejne, które również były zamknięte na klucz. Policjant wyważył je. Po wejściu, w jednym z pomieszczeń  zauważyli siedzącą na podłodze kobietę. Była przytomna lecz kontakt z nią był utrudniony.

Na miejsce interwencji wezwany został Zespół Pomocy Doraźnej. Kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przekazano pod opiekę synowi.

Dzięki podjętym działaniom staruszka uzyskała konieczną w tej sytuacji pomoc.

Źródło: KPP Wolsztyn