Wolsztyn / Powodowo – Holowanie auta na podwójnym gazie

Niecodzienny finał miała kontrola drogowa, do której zatrzymano wczoraj w Powodowie kierujących Renaultem Megane i VW Golfem. Holujący się mężczyźni zapomnieli o właściwym oznakowaniu ciągniętego auta, co było bezpośrednia przyczyną interwencji policjantów. Finalnie okazało się, że obaj kierowcy znajdowali się pod wpływem alkoholu, co przełożyło się na zatrzymanie im praw jazdy i skierowanie wniosku o ukaranie do sądu …

18.04.2016r. ok.godz. 17:00 uwagę policjantów kontrolujących ruch drogowy w Powodowie zwrócili kierujący Renaultem Megane i VW Golfem. Mundurowi, którzy zauważyli, że volkswagen holowany przez renaulta nie jest oznakowany za pomocą trójkąta postanowili zatrzymać kierowców do kontroli.

Już pierwszy kontakt z kierowcą renaulta dał policjantom podstawę do stwierdzenia, że kwestia niewłaściwego holowania nie będzie jedynym zastrzeżeniem, jakie będą mieli w stosunku do niego. Zachowanie mężczyzny, którym po wylegitymowaniu okazał się 30-letni mieszkaniec Kiełkowa wzbudziło podejrzenia policjantów, co do jego stanu trzeźwości.

Wątpliwości – niestety na niekorzyść kierowcy – rozwiało badanie alkotestem, które wykazało 0,36 mg/l (0,75 promila). Nie inaczej wyglądała sytuacja w przypadku badania kierującego volkswagenem. Mężczyzna – 44-letni mieszkaniec Kiełkowa – znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Alkotest w jego przypadku wskazał 0,18 mg/l (0,37 promila).

Obaj mężczyźni utracili prawa jazdy, a o wysokości kary, jaką poniosą zadecyduje sąd. Kara przewidziana za jazdę w stanie nietrzeźwości to nawet 2 lata więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn