Wolsztyn / Przemęt – Policjanci zabezpieczyli 460 „działek” amfetaminy

image001narRutynowa kontrola drogowa zakończyła się dla mieszkańców Solca Nowego i Przemętu przedstawieniem zarzutów dotyczących posiadania narkotyków. W pierwszym przypadku podejrzenia policjantów padły na nastoletniego pasażera kontrolowanego pojazdu, w drugim na mężczyznę, dzięki któremu – jak wskazują policyjne ustalenia – nieletni wszedł ich posiadanie. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności …

17.03.2016r. ok.godz. 18:00 na ul. Zaborowskiej w Przemęcie funkcjonariusze tamtejszego Posterunku Policji zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem Polo mężczyznę. W trakcie legitymowania mundurowi zwrócili uwagę na nieadekwatne do sytuacji zachowanie nastoletniego pasażera pojazdu. Chłopak był wyraźnie zdenerwowany kontrolą, pomimo tego, że nie dotyczyła go osobiście. Policjanci po krótkiej rozmowie ustalili, że  15-letni mieszkaniec Solca Nowego posiada przy sobie woreczek z suszem roślinnym. Po wstępnych badaniach ustalono, że zabezpieczony specyfik to marihuana.

Poczynione ustalenia nie były jedynymi, jakie tego dnia stały się udziałem policjantów. Po zakończonej kontroli mundurowi zapukali do drzwi jednego z mieszkańców Przemętu, którego podejrzewali o sprzedaż nieletniemu zabronionej substancji lub jej nieodpłatne udzielenie.

Przeprowadzone przeszukanie domu oraz terenu posesji karanego wcześniej za podobne przestępstwa mężczyzny doprowadziły do znalezienia i zabezpieczenie niemal 50 gram amfetaminy, z której możliwe było przygotowanie około 460 „działek” narkotyku. Oprócz tego mundurowi zabezpieczyli niewielkie ilości marihuany i dopalaczy oraz specjalistyczną wagę do porcjowania narkotyków.

Stanowiło to podstawę do zatrzymania mężczyzny, a w konsekwencji do postawienia mu zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych zagrożonego karą do 10 lat więzienia. O środkach podjętych wobec nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.  Zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich w przypadku popełnienia przez nieletniego czynu karalnego można orzec wobec niego nawet umieszczenie w zakładzie poprawczym.