Wolsztyn – Sąsiedzka czujność uratowała życie 80-letniej staruszce

Prawdziwych sąsiadów poznaje się w biedzie – tak można sparafrazować znane porzekadło. Sąsiedzka czujność i wrażliwość pozwoliły policjantom Wydziału Prewencji wolsztyńskiej jednostki na podjęcie akcji, w wyniku której udzielono pomocy 80-letniej wolsztyniance, która z objawami wyziębienia organizmu przebywała sama w swoim mieszkaniu. Dzięki przekazanej informacji kobieta bardzo szybko trafiła do szpitala w Wolsztynie, gdzie udzielono jej  niezbędnej pomocy …

14.10.2016r. ok. godz. 01:30 do dyżurnego KPP w Wolsztynie zadzwonił mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Słowackiego w Wolsztynie informując o odgłosach wzywania pomocy dobiegających z mieszkania sąsiadki. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z najbliższego patrolu. Mundurowi po dotarciu pod wskazany adres i potwierdzili przekazaną informację – przez drzwi wyraźnie słychać było wzywanie pomocy.

Ponieważ mieszkanie było zamknięte policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. W ten sposób dostali się do środka. Po wejściu, w jednym z pokoi  zauważyli leżącą na podłodze starszą kobietę. Z jej relacji wynikało, że przewróciła się doznając obrażeń prawego biodra i prawej ręki. Nie mogąc wstać o własnych siłach, zaczęła krzyczeć i w ten sposób usłyszał ją sąsiad.

W międzyczasie na miejsce interwencji dotarł drugi patrol oraz mieszkający w Komorowie syn kobiety. Mundurowi przenieśli kobietę na łóżko i okryli ją kocem, a następnie wezwali Zespół Pomocy Doraźnej. Obecny na miejscu lekarz stwierdził objawy wyziębienia organizmu i zadecydował o przewiezieniu 80-letniej wolsztynianki do szpitala.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że akcja służb ratowniczych możliwa była dzięki sąsiadowi poszkodowanej kobiety, który wykazał się czujnością i wrażliwością udowadniając, że dobry sąsiad to dobro, którego nie sposób przecenić.

Źródło: KPP Wolsztyn