Wolsztyn – Trzy oszustwa internetowe łącznie na niespełna 4 000 zł! Ach te okazyjne zakupy w sieci…

Łatwość i wygoda zakupów internetowych powoduje coraz większy ich udział w handlu. Fakt ten wykorzystują nieuczciwi sprzedawcy i oszuści, którzy nie wywiązują się  umów, dostarczając towar o innych parametrach lub nie przesyłając go w ogóle. W ostatnim czasie wolsztyńska jednostka trzykrotnie powiadomiona została o takim właśnie przestępstwie …

22.09.2016r. KPP w Wolsztynie została powiadomiona o oszustwie popełnionym na szkodę mieszkanki Jażyńca. Jak ustalono, kobieta na serwisie aukcyjnym kupiła obuwie sportowe, wpłacając zgodnie z umową 140 zł. Po wpłacie pieniędzy oczekiwała na finalizację transakcji, do której w konsekwencji nie doszło. Ponieważ kontakt ze sprzedawcą okazał się niemożliwy kobieta zawiadomiła o tym Policję.

 

Tego samego dnia wolsztyńscy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie dotyczące nieudanej transakcji na aukcji internetowej. Tym razem mieszkaniec Wolsztyna wpłacił 1867 zł. za dwa telewizory, których nie otrzymał.

 

O najwyższych stratach finansowych – kilka dni wcześniej – zawiadomił mieszkaniec Wolsztyna. W tym przypadku, podobnie jak we wcześniejszych, do nieudanych zakupów doszło na portalu aukcyjnym. Przedmiotem były 32 gramy złota, za które mężczyzna zapłacił 1.920 złotych. Ponieważ pomimo zapewnień sprzedającego przesyłka od maja tego roku nie dotarła do odbiorcy zawiadomił o tym policjantów.

Policjanci apelują, aby w przypadku zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych zwracać szczególną uwagę na historię transakcji sprzedającego oraz opinie wystawiane mu przez internautów. Może to w znacznym stopniu wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zakupów i uchronić przed poniesieniem strat finansowych. Warto również wybierać sprzedawców oferujących możliwość płatności przy odbiorze towaru.

Źródło: KPP Wolsztyn