Wolsztyn – Uczciwy znalazca pieniędzy

W dniu wczorajszym do KPP w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Chorzemina  informując o znalezieniu pieniędzy. Gotówka pozostawiona została przez nieustaloną osobę przy bankomacie na ul. Żeromskiego w Wolsztynie. Ponieważ w pobliżu nie było nikogo, kto swoim zachowaniem wskazywałby na poszukiwanie cennej zguby mężczyzna postanowili przekazać ją Policji …

14.03.2016r. ok.godz. 13:30 do KPP w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Chorzemina informując o znalezieniu pieniędzy.  Jak relacjonował uczciwy znalazca, gotówka znajdowała się w szczelinie bankomatu zlokalizowanego obok marketu Stokrotka na ul. Żeromskiego w Wolsztynie. Mężczyzna przez kilkadziesiąt minut próbował na własną rękę ustalić kto – najprawdopodobniej przez roztargnienie – najpierw użył karty bankomatowej, a następnie nie odebrał wypłaconych środków.  Ponieważ w pobliżu nie było nikogo, kto swoim zachowaniem wskazywałby na poszukiwanie cennej zguby mężczyzna postanowili przekazać ją Policji.

Kolejny raz okazało się, że uczciwość jest cechą, którą mogą pochwalić się wolsztynianie.

Informacja o pozostawionej gotówce przekazana została już do właściwej placówki bankowej. Właściciela pieniędzy, który we wskazanych okolicznościach, około godziny 11:50 dokonał wypłaty poszukują również policjanci.

Wszelkie informacje na ten temat uzyskać można pod numerami telefonu 68 347 52 00 lub 68 347 52 09.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk