Wolsztyn – Włamali się do kilkunastu samochodów i autobusu. Grozi im do 10lat

Wolsztyńscy kryminalni przedstawili zarzuty włamania, usiłowania kradzieży samochodów i krótkotrwałego użycia pojazdu dwóm młodym mężczyznom, którzy w nocy z 19 na 20 sierpnia uszkodzili kilkanaście aut zaparkowanych na ulicach Wolsztyna. Sprawców udało się ustalić dzięki dociekliwości zajmujących się sprawą policjantów Wydziału Kryminalnego oraz wspomagających ich dzielnicowych. Sprawcy muszą liczyć się z odpowiedzialnością, której maksymalnym wymiarem może być pozbawienie wolności do 10 lat…
policja wolsztyn a

Kilkutygodniowa praca wolsztyńskich kryminalnych oraz wspomagających ich dzielnicowych, którzy zajęli się zgłoszonymi 20 sierpnia tego roku włamaniami do pojazdów zakończyła się przedstawieniem zarzutów 24 – letniemu mieszkańcowi powiatu grodziskiego i o 5 lat starszemu mieszkańcowi Wolsztyna. Końcowy etap przeprowadzonych czynności poprzedzony został pracą operacyjną, a także wieloma sprawdzeniami oraz rozmowami z mieszkańcami bloków przy ulicach Żeromskiego, Słowackiego, Polnej i Konopnickiej w Wolsztynie. Dzięki temu policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch podejrzewanych o serię przestępstw mężczyzn.

Bardzo szybko okazało, że był to właściwy trop. Podczas podjętych z ich udziałem czynności mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Policjanci ustalili również okoliczności, w których do nich doszło.

Jak się okazało, mężczyźni po zakrapianej alkoholem imprezie poszli na pobliską stację benzynową, by ponownie kupić alkohol. W drodze powrotnej postanowili go wypić i wtedy wpadli na pomysł, by  włamać się do kilku aut i ukraść przedmioty, które mogliby sprzedać. W ten sposób włamali się do kilkunastu samochodów, z których w konsekwencji nic nie ukradli. Następnego dnia dwunastu właścicieli zawiadomiło o tym Policję. Podczas przesłuchań policjanci ustalili, że mężczyźni włamali się łącznie do 17 aut !

Pokłosiem tych działań było przedstawienie 13 zarzutów włamania oraz 3 usiłowania kradzieży samochodów. Dodatkowo kryminalni ustalili, że mężczyźni w celu krótkotrwałego użycia pojazdu włamali się do zaparkowanego kilkaset metrów dalej autobusu.

Materiały postępowania trafiły do wolsztyńskiego sądu. Za popełnione czyny mężczyznom grozi od roku do nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn