Wolsztyn – Zatrzymany za kradzieże sprzętu elektronicznego

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie  zatrzymali wczoraj mieszkańca Poznania podejrzewanego o kradzież sprzętu elektronicznego z jednego z wolsztyńskich sklepów. Jak się okazało złodziej miał na swoim koncie szereg podobnych kradzieży, których dokonał na terenie kilku miast w Wielkopolsce. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia …

odznaka polciji wolsztyn04.02.2016r. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie pracujący nad sprawą zgłoszonej 31 stycznia br. kradzieży sprzętu elektronicznego z jednego z wolsztyńskich sklepów zatrzymali podejrzewanego o to mężczyznę. Funkcjonariusze dzięki zeznaniom świadka zdarzenia ustalili, że w kradzieży uczestniczył także jego kompan, a obaj mężczyźni poruszali się Hondą Civic zarejestrowaną na terenie powiatu poznańskiego. Jak ustalono łupem rabusiów padły dwie kamery sportowe oraz kontroler do konsoli PS4 o łącznej wartości 2.000 złotych.

Podjęte przy udziale policjantów z Poznania czynności doprowadziły do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Poznania, który został doprowadzony do wolsztyńskiej jednostki i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas wszczętego w tej sprawie postępowania bardzo szybko ustalono, że dla mieszkańca stolicy Wielkopolski nie było to pierwsze tego typu zachowanie. Mężczyzna w znacznym stopniu traktował kradzieże, jako sposób na utrzymanie.

Policjanci udowodnili mu kilka innych kradzieży sprzętu elektronicznego. Jak ustalono, w dniu w którym okradł sklep w Wolsztynie dopuścił się podobnej kradzieży w Grodzisku Wielkopolskim, a klika dni wcześniej  w Gnieźnie i Wrześni. W każdym przypadku amator cudzej własności kradł sprzęt elektroniczny o łącznej wartości kilku tysięcy złotych.

Mężczyzna został oddany pod dozór policji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk