Wolsztyn112 – 123 km/h w terenie zabudowanym! Za kierownicą 300-konnego auta siedział 20-latek!

Sporą dawką nieodpowiedzialności popisał się w poniedziałek 5 grudnia kierowca Volkswagena Golfa zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Kontrolujący ruch na ul. Obwodowej w Wolsztynie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę ponieważ ten przekroczył o 73 kilometry na godzinę dozwoloną w tym miejscu prędkość. Za popełnione wykroczenie mundurowi zatrzymali kierowcy  prawo jazdy …

05.12.2016r. ok. godz. 17:30 policjanci WRD pełniący służbę na ul. Obwodowej w Wolsztynie zwrócili uwagę na jadącego z dużą prędkością w ich kierunku  Volkswagena Golfa. Kierowca auta o wyraźnie sportowym zacięciu pędził w terenie zabudowanym 123 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli ustalono, że za kierownicą samochodu z niemal 300-konnym silnikiem siedzi 20-letni mieszkaniec Komorowa.

Mężczyzna, jak wykazało badanie był trzeźwy.  Był to niezwykle ważny – niestety jedyny – aspekt prowadzonej kontroli. Pozostałe ustalenia mundurowych przełożyły się na sankcje, z jakimi w najbliższej przyszłości będzie musiał liczyć się amator szybkiej jazdy.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych, przypisali 10 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że w takich przypadkach zatrzymany dokument przekazany zostaje właściwemu Staroście, który zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy pod rygorem natychmiastowej wykonalności.