Wolsztyn112 – 18-latek mówił, że zbiera pieniądze dla Domu Pomocy Społecznej! Teraz oszustowi grozi do 8 lat za kratkami! UDOSTĘPNIJ

Policjanci Posterunku Policji w Przemęcie ustalili sprawcę oszustwa, do którego doszło na terenie tej miejscowości w październiku ubiegłego roku. Z informacji, jakie podczas służby uzyskali mundurowi wynikało, że jeden z mieszkańców Moch deklarując zbiórkę na cele charytatywne wyłudził pieniądze od co najmniej pięciu osób. Kara za tego typu przestępstwo to pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

26.01.2017r funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu przedstawili zarzut oszustwa 18-letniemu mieszkańcowi Moch.

Jak ustalono, nastolatek jesienią ubiegłego roku postanowił „zarobić” pieniądze na zakup alkoholu. Pomysłem na zdobycie pieniędzy była fikcyjna zbiórka na pomoc pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej. Młodzieniec nie miał pozwolenia na zbiórkę pieniędzy, nie posługiwał się też żadnym identyfikatorem lub legitymacją. Aby jednak być wiarygodny poszukał w Internecie informacji o misji i celu Domu Pomocy Społecznej w Wolsztynie prowadzonego przez siostry zakonne i podczas kwesty informował, że zebrane pieniądze przeznaczone będą dla tej konkretnej placówki. O jego uczciwych zamiarach przekonywać miały również zapiski w notatniku, w którym odnotowywał kwoty wpłacane przez napotkane na ulicach osoby.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że mężczyzna oszukał w ten sposób co najmniej 5 osób, które przekazały mu łącznie kilkadziesiąt złotych. Na swe ofiary wybierał głównie osoby starsze.

Wiele jednak wskazuje na to, że pokrzywdzonych może być więcej. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy padli ofiarą oszusta. Kontaktować można się osobiście w PP w Przemęcie przy ul. Jagiellońskiej 14 lub telefonicznie pod numerem telefonu 68 347 53 30 stąd prośba o udostępnienie artykułu.

Materiały wszczętego przez policjantów postępowania niebawem trafią do sądu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Źródło: KPP Wolsztyn