Wolsztyn112 – 74-letni kierowca na ul. Dworcowej wjechał w wózek z dwuletnim dzieckiem!

Wczoraj około południa na ul. Dworcowej w Wolsztynie kierujący Skodą Fabia mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych uderzył w bok wózka dziecięcego prowadzonego przez przechodzącą na drugą stronę ulicy kobietę. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń. Sprawca zdarzenia był trzeźwy

05.12.2016r. ok. godz. 11:30 na ul. Dworcowej w Wolsztynie kierujący Skodą Fabia 74-letni mieszkaniec Karpicka  na oznakowanym przejściu dla pieszych uderzył w prowadzony przez 35-letnią wolsztyniankę wózek dziecięcy. Dzięki natychmiastowej reakcji bezpośrednich świadków zdarzenia, po zaledwie kilku minutach na miejscu pojawił się Zespół Pomocy Doraźnej oraz Policja.

Kobieta oraz przewożone w wózku dwuletnie dziecko przetransportowani zostali do wolsztyńskiego szpitala. Szczęśliwie okazało się, że pomimo niebezpieczeństwa sytuacji nie odnieśli obrażeń.

image003

Kierujący samochodem osobowym poddany został badaniu alkotestem, które wykazało, że był trzeźwy. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, ustalili także świadków zdarzenia. Kierujący za spowodowanie kolizji ukarany został 500-złotowym mandatem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. W każdej sytuacji drogowej pozwoli to z pewnością na ograniczenie ryzyka udziału w kolizji lub wypadku. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy warunki wynikające z aury stają się trudniejsze niż zwykle. 

Źródło: KPP Wolsztyn