Wolsztyn112 – Kierowca TIR-a uderzył w dom – oficjalna informacja Policji

Do niezwykle groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotni poranek w Żodyniu. Kierujący ciężarowym DAF-em stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dom, poważnie uszkadzając jego konstrukcję. Jak ustalono kierowca był trzeźwy, szczęśliwie nie odniósł też poważniejszych obrażeń …

03.12.2016r. ok.godz. 07:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w Żodyniu. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym stracił nad nim panowanie i uderzył w jeden z budynków przy ul. Głównej. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.

img_0361

Policjanci ustalili, że kierujący DAF-em 58-letni mieszkaniec Sulechowa na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ścianę szczytową budynku mieszkalnego, powodując poważne uszkodzenia jego konstrukcji.  Szczęśliwie, pomimo znacznych uszkodzeń domu, przebywająca w nim kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Policjanci na czas działań strażaków oraz inspektorów nadzoru budowlanego zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Przez kilka godzin na tym odcinku drogi krajowej obowiązywał ruch wahadłowy. Całkowita płynność ruchu przywrócona została około godziny 14:00.

img_0371

W wyniku zdarzenia kierowca doznał stłuczenia barku i po udzieleniu pomocy medycznej w wolsztyńskim szpitalu został zwolniony do domu. Mężczyznę poddano również badaniu alkotestem, które wykazało, że był trzeźwy.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Wolsztyn