Wolsztyn112 – Kontrola drogowa zakończona odzyskaniem skradzionej rok temu komórki mieszkanki naszego miasta

W ubiegłą sobotę policjanci wolsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Hyundaya, który w terenie zabudowanym jechał z nadmierną prędkością. Konsekwencją kontroli był jednak nie tylko mandat za brawurę. Mundurowi ustalili, że mężczyzna znajduje się w posiadaniu telefonu, którego kradzież w listopadzie ubiegłego roku zgłosiła mieszkanka Wolsztyna …

17.12.2016r. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na terenie Wolsztyna zatrzymali do kontroli kierowcę Hyundaya. Mężczyzna jadąc ulicą Drzymały w Wolsztynie przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Podczas kontroli okazało się również, że nie posiada przy sobie dokumentów.

W związku z tym, w celu potwierdzenia tożsamości, doprowadzono go do KPP w Wolsztynie. Jak ustalono kierowcą okazał się 24-letni obywatel Ukrainy.

Brawura za kierownicą nie była jednak jedynym powodem, dla którego policjanci zainteresowali się piratem drogowym. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy nim dwa telefony komórkowe. Oba urządzenia sprawdzono w policyjnej bazie danych. Dzięki temu policjanci ustalili, że jeden z aparatów – Samsung Galaxy J1 – został skradziony w listopadzie ubiegłego roku i od tego czasu figuruje jako utracony.

Mundurowi zabezpieczyli telefon. Za jazdę z nadmierną prędkością kierowca ukarany został mandatem w wysokości 200 złotych.