Wolsztyn112 – Nasi strażacy z wizytą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

W październiku zeszłego roku MSWiA ogłosiło konkurs „Czad i ogień. Obudź czujność.” Skierowany był do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i polegał na nakręceniu spotu filmowego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Uczestnicy przesłali 241 prac konkursowych, spośród których jury wybrało siedem najlepszych spotów.

20170105_01

4 stycznia 2016 roku w MSWiA odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu. Uczestnicy w wielu spotach pokazali  prawdziwy talent aktorski. Opowiadali o czadzie i ogniu za pomocą tańca, muzyki, a także sugestywnych i zapadających w pamięć obrazów.

W uroczystości uczestniczył minister Mariusz Błaszczak oraz komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski. Minister serdecznie pogratulował pomysłowości i błyskotliwości młodym uczestnikom konkursu.

Większość z uczestników trafnie wskazywała, że zagrożenie czadem i ogniem związane jest z niedrożnością wentylacji, a także używanie wadliwych piecyków gazowych i węglowych. Każda z prac była inna, każda poruszała niezwykle ważne tematy związane z naszym bezpieczeństwem. Nagrodzone i wyróżnione prace okazały się najlepsze, ponieważ stanowiły przestrogę zarówno przed zagrożeniem, jakim jest niewyczuwalny zabójcą – czad, a także przed ogniem. Kampania „Czad i ogień – obudź czujność” była odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące ofiar pożarów i zatruć czadem w sezonach grzewczych.

W uroczystości uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie, st.asp. Damian Glapiak i asp. Damian Zalisz,  prezentując domek edukacyjny  obrazujący rozwój pożaru w budynku mieszkalnym oraz działanie czujników zamontowanych w mieszkaniu. Prezentowali również realizację zadań edukacji społecznej w Wielkopolsce. Źródło: MSWiA