Wolsztyn112 – NOWE INFORMACJE: Potrącenie 16-letniego rowerzysty! – oficjalna informacja Policji

Nastolatek przejeżdżający rowerem przez przejście dla pieszych przy Rondzie Armii Krajowej w Wolsztynie został potrącony przez kierującego Volkswagenem Golfem mężczyznę. Rowerzysta z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Jak wykazało badanie alkotestem uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi …

potrącenie pwl1

20.12.2016r. ok.godz. 18:00 w rejonie Ronda Armii Krajowej w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyli 16-letni rowerzysta i 22-letni kierowca VW Golfa. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, na które – wprost pod koła samochodu – wjechał rowerzysta.  W następstwie tego nastolatek z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu przewieziony został do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci ustalili, że zarówno kierujący samochodem osobowym, jak i rowerzysta byli trzeźwi. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, którego celem będzie wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Jednocześnie przypominają o tym, że jazda rowerem po przejściu dla pieszych jest zabroniona i pociąga za sobą odpowiedzialność określoną w Kodeksie Wykroczeń.

Źródło: KPP Wolsztyn