Wolsztyn112 – Okres świąteczny pod znakiem alkoholowych awantur domowych! Było ich 8, a po jednej z nich mieszkaniec Kębłowa trafił do szpitala!

Okres Świąt Bożego Narodzenia na terenie powiatu wolsztyńskiego minął bez poważniejszych zdarzeń kryminalnych i drogowych. Od piątku poprzedzającego Wigilię do drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia policjanci zatrzymali 1 uczestnika ruchu drogowego znajdującego się pod wpływem środków odurzających. W tym samym czasie doszło do 1 kolizji. Zdecydowanie więcej zgłoszeń dotyczyło awantur domowych … 
Już w piątek w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem „Boże Narodzenie 2016”. Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu, szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali w sposób szczególny policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym po polskich drogach poruszają się całe rodziny – i to właśnie one są uczestnikami wypadków. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań prewencyjnych, aby zminimalizować ilość zdarzeń drogowych i wyeliminować pijanych kierowców.
Podczas tegorocznych działań wolsztyńscy policjanci odnotowali jedną kolizję. Doszło do niej w Wigilię w Mochach w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Uczestniczące w zdarzeniu kobiety były trzeźwe. Sprawczynię ukarano mandatem w wysokości 220 złotych.
Kierującego pod wpływem marihuany zatrzymano w piątek 23 grudnia w Powodowie. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego poruszający się VW Golfem. Mężczyźnie udaremniono dalszą jazdę i zatrzymano prawo jazdy. Za jazde pod wpływem narkotyku niebawem odpowie przed sądem.
Inaczej przedstawiała się sytuacja w odniesieniu do interwencji podejmowanych w związku ze zgłaszanymi awanturami domowymi. Policjanci reagowali w takich sytuacjach aż ośmiokrotnie. W przeważającej liczbie przypadków podłożem konfliktów był alkohol pod wpływem którego znajdowali się uczestnicy rodzinnych kłótni.  Zatrzymywani przez policjantów agresorzy trzeźwieli w policyjnym areszcie oraz Izbie Wytrzeźwień. W jednym przypadku – po awanturze z córką – konieczna okazała się również pomoc medyczna udzielona mieszkańcowi Kębłowa w wolsztyńskim szpitalu.
Źródło: KPP Wolsztyn