Wolsztyn112 – Poranna „szklanka” na drogach przyczyną 2 wypadków w naszym powiecie?

Jak informuje nas Oficer Prasowy Państwowej Straż Pożarnej w Wolsztynie kpt. Szymon Czachnowski dziś rano (28.12.2016r.) PSP Wolsztyn była wzywana do dwóch zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

Zastępy Straż Pożarnej ok godziny 8:45, zadysponowano do usunięcia pojazdu po kolizji z płotem z łuku drogi we Wroniawach.
Po przyjeździe samochód osobowy stał już na poboczu. W pojeździe przebywała kobieta w drugim miesiącu ciąży. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wezwaniu ZRM, odłączeniu akumulatora, udzieleniu KPP w postaci wsparcia psychicznego. Osobę poszkodowaną przekazano ZRM Wolsztyn i została zabrana do SP ZOZ.

Wcześniej bo około godziny 7:50  na trasie Żodyń – Kopanica, doszło do dachowania pojazdu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia samochód znajdował się w polu na kołach, a jedna poszkodowana, przytomna osoba znajdowała się w pojeździe.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu KPP w postaci oceny przytomności, wsparcia psychicznego, założenia kołnierza ortopedycznego oraz zabezpieczeniu poszkodowanej kocem termicznym.

Osobę poszkodowaną przekazano ZRM Wolsztyn i została zabrana do SP ZOZ.