Wolsztyn112 – Przestępczy duet z Kluczewa zatrzymany!

W ubiegłym tygodniu policjanci z Przemętu przesłuchali w charakterze podejrzanych dwoje mieszkańców Kluczewa. Mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży aluminiowych elementów systemu  wentylacji, natomiast kobiecie pomocy w jego sprzedaży w skupie złomu. Kara, jaką może ponieść przestępczy duet to nawet kilkuletnie pozbawienie wolności…

zlom

12.01.2017r. funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu zakończyli prowadzone od kilku miesięcy postępowanie w sprawie kradzieży na szkodę mieszkańca Bucza. Sprawa dotyczyła zgłoszonej w połowie listopada 2016 roku kradzieży elementów systemu wentylacji wykonanych z aluminium.

Na podstawie relacji pokrzywdzonego policjanci ustalili, że pomiędzy pierwszym, a osiemnastym listopada ubiegłego roku dwukrotnie padł ofiarą złodzieja, który ukradł wycenione na 4.000 złotych aluminiowe elementy.

Prowadzone w sprawie czynności doprowadziły policjantów do jednego z punktów skupu złomu na terenie powiatu kościańskiego. Na podstawie zabezpieczonej dokumentacji oraz zeznań przesłuchanych świadków policjanci ustalili, że skradzione elementy za około 700 złotych sprzedała konkubina podejrzewanego o kradzież mieszkańca Kluczewa.

Na tej podstawie policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę i jego o 3 lata starszą partnerkę. Materiały sprawy przesłane zostały do sądy, który zadecyduje o sankcjach wobec przestępczego duetu. Mężczyźnie, ze względu na to, że w przeszłości był karany za podobne przestępstwa grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy więzienia, kobieta może zostać ukarana dwuletnim pozbawieniem wolności. Źródło: KPP Wolsztyn