Wolsztyn112 – Straży udowodnili, że są gotowi by ratować ludzkie życie!

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie wraz z druhami z OSP, mając na uwadze bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży, zorganizowali  pokazy połączone z  instruktażem.

20170118_05

16 stycznia  w Wolsztynie, 17 stycznia w Chobienicach, a 18 stycznia br.  w Przemęcie  na zamarzniętych zbiornikach wodnych przedstawiano zasady udzielania pomocy poszkodowanym na lodzie.  Informację i zaproszenie wystosowano przede wszystkim  do szkół  podstawowych jak i wszystkich zainteresowanych .

Celem pokazu było uświadomienie jak niebezpieczne mogą być zabawy na lodzie w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz podstawowe zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym.  Strażacy zaprezentowali zasady udzielania pomocy osobom pod którymi załamał się lód z wykorzystaniem dostępnych przedmiotów. Następnie zaprezentowano sprzęt specjalistyczny przeznaczony do prowadzenia działań ratowniczych na lodzie. Uczestnicy pokazów otrzymali ulotki informujące o bezpiecznych lodowiskach.

20170119_01

Jeśli warunki pogodowe pozwolą w dniu dzisiejszym strażacy JRG wspólnie z UM w Wolsztynie przygotowali lodowisku na byłym korcie tenisowym w parku miejskim. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim życzymy bezpiecznego wypoczynku!!! Państwowa Straż Pożarna w Wolsztynie, Foto: Dariusz Antkowiak i archiwum