Wolsztyn112 – Sylwester i Nowy Rok na drogach naszego powiatu. Odnotowano 3 kolizje, skontrolowano kilkaset aut!

Podczas tegorocznego Sylwestra i w Nowy Rok na drogach powiatu wolsztyńskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych. Wśród odnotowanych zdarzeń, szczęśliwie nie było wypadków. Na uwagę zasługuje również fakt, że w żadnej z kolizji nie brali udziału kierujący pod wpływem alkoholu …

Wolsztyńscy policjanci podczas Sylwestra i w pierwszy dzień Nowego Roku pełniąc służbę w rejonach ciągów komunikacyjnych o różnorakim natężeniu ruchu skontrolowali łącznie kilkuset kierujących pojazdami. Uwaga mundurowych skierowana była głównie na trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W sylwestrowo-noworoczny weekend odnotowano 3 kolizje drogowe. Ich przyczynami w dwóch przypadkach było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a w jednym niezachowanie szczególnej ostrożności podczas podjętego manewru wyprzedzania.  Co godne podkreślenia w żadnym z przypadków badania alkotestem nie wykazały wpływu alkoholu na zaistnienie kolizji. Podobnie wyglądała sytuacja dotycząca przeprowadzanych kontroli drogowych. Wśród skontrolowanych kierowców żaden nie był pod wpływem alkoholu.

alko001

Nie brakowało natomiast chętnych do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości. Wielu odpowiedzialnych kierowców bezpłatnie zbadało się w siedzibie wolsztyńskich stróżów prawa, zyskując pewność czy mogą bezpiecznie siąść za kierownicę.
Przed nami kolejny weekend, podczas którego policjanci w większej niż zwykle liczbie pojawią się na drogach. Ich obecność z pewnością wpłynie na to, że niejeden kierowca na widok radiowozu  choćby zdejmie nogę z gazu. Ważne, by pożądane na drodze zachowania wynikały nie tylko z kary za niezgodną z przepisami jazdę ale z troski o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu, o co niezmiennie apelują stróże prawa.