Wolsztyn112 – Trudne warunki, a może brawura? Wypadki w Kopanicy oraz w Wolsztynie

W sobotę 12.11.2016r. na drogach powiatu wolsztyńskiego w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na warunków atmosferycznych doszło do dwóch zdarzeń drogowych…

kopanica 12.11O godzinie 3:40 z WCPR wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kopanica(DK32). Na miejsce zadysponowano zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Kopanicy . Samochód osobowy Renault Clio uderzył w barierę energochłonną, jedna osoba, która podróżowała pojazdem samodzielnie opuściła pojazd.

Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, kierowaniu ruchem. W wyniku uderzenia, uszkodzeniu uległa bariera energochłonna, jej element został odcięty i zabezpieczony na poboczu. Jezdnia została zasypana szkłem z rozbitych szyb auta. Kierująca autem została ukarana mandatem w wysokości 350zł.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 22:00 na ulicy Drzymały w Wolsztynie. kierująca Oplem Corsą (mieszkanka powiatu grodziskiego), straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zderzyła się z Audi A4, po czym uderzyła w przydrożne drzewo.

wolsztyn drzymały

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kobieta kierująca Oplem została ukarana mandatem karnym.

Na szczęście w obydwóch zdarzeniach nikt nie ucierpiał, a redakcja portalu naszaWielkopolska.pl oraz Wolsztyn112 apeluje o zachowanie większej ostrożności na drodzach!

Za informacje dziękujemy: Wolsztyn112, OSP Kopanica oraz Rzecznikowi KPP Wolsztyn –  st.asp. Wojciechowi Adamczykowi

Wolsztyn112 – PILNE: Groźny wypadek na ulicy Drzymały!