Wolsztyn112 – Ukradł latem, odpowie zimą! Teraz 20-letniemu mieszkańcowi Kaszczoru grozi do 5 lat!

Policjanci Posterunku Policji w Przemęcie ustalili sprawcę kradzieży głośnika bezprzewodowego do której doszło latem ubiegłego roku. Mundurowi dotarli do złodzieja pomimo tego, że właściciel nie zgłosił kradzieży. Mężczyzna za popełnione przestępstwo może zostać ukarany nawet pięcioletnim pozbawieniem wolności…

glosnik policja

Funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu ustalili w ubiegłym tygodniu sprawcę kradzieży głośnika bezprzewodowego, do której doszło w sierpniu ubiegłego roku w Wieleniu.

Sprawa okazała się nietypowa. Złodziej „wpadł”, kiedy policjanci w trakcie czynności prowadzonych w innym postępowaniu uzyskali wiedzę na temat przestępstwa, które jak ustalono popełnił na szkodę swego byłego pracodawcy.

Pokrzywdzony nie zgłosił kradzieży, konieczne było więc potwierdzenie, czy rzeczywiście kilka miesięcy wcześniej padł ofiarą złodzieja. Mundurowi w rozmowie z mężczyzną potwierdzili ten fakt, a następnie zapukali do drzwi 20-letniego mieszkańca Kaszczoru.

Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że ukradł wyceniony na 600 złotych głośnik, ponieważ uważał, że … zbyt mało zarabia. Skradzionego mienia nie udało się odzyskać, jednak czas, jaki upłynął od popełnionego przestępstwa nie zapewnił mężczyźnie bezkarności.

Materiały wszczętego przez policjantów postępowania niebawem trafią do sądu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.