Wolsztyn/Karpicko – zatrzymano sprawców kradzieży! Grozi im do 5lat

We wtorek – 19 lipca – wolsztyńscy kryminalni przedstawili zrzut kradzieży pieniędzy i sprzętu elektronicznego dwóm mieszkańcom Wolsztyna. Policjanci odzyskali też część skradzionego tydzień wcześniej w Karpicku sprzętu.  Wolsztynianom za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności …

19.07.2016r. policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie przedstawili  dwóm mieszkańcom Wolsztyna w wieku 19 i 23 lat zarzut kradzieży pieniędzy i sprzętu elektronicznego.

Sprawa, której finałem było zatrzymanie obu mężczyzn miała swój początek tydzień wcześniej i dotyczyła zdarzenia, do którego doszło w hotelu pracowniczym w Karpicku. Na podstawie relacji pokrzywdzonych – dwóch mieszkańców Bydgoszczy i jednego obywatela Ukrainy ustalono, że nieznany sprawca bądź sprawcy wykorzystując otwarte okno weszli do jednego z pokoi i ukradli pieniądze oraz laptopa powodując straty w wysokości około 1550 złotych. Bezpośrednio potem, z sąsiedniego pokoju ukradli kolejne trzy laptopy o łącznej wartości 6000 złotych. Jak ustalono, nie tylko komputery znalazły się w zainteresowaniu przestępców. Z obu pokoi zniknęły też płyty CD, konsola do gier komputerowych, a nawet … woda toaletowa.

wolsztyn kradzież m

Policjanci zajmujący się zgłoszoną kradzieżą przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca, w którym doszło do przestępstwa i zabezpieczyli pozostawione przez sprawców ślady. Na podstawie poczynionych ustaleń potwierdzili, że do kradzieży doszło nie raz, jak początkowo sądzono, a dwa razy w kilkudniowym odstępie czasu. Kryminalni wytypowali potencjalnych sprawców, zawężając każdego dnia krąg osób będących w ich zainteresowaniu. Przeprowadzili także kontrole miejsc ewentualnej sprzedaży skradzionego sprzętu i przesłuchali osoby mogące mieć wiedzę na temat zdarzenia.

Wszystkie te czynności doprowadziły w konsekwencji do zatrzymania dwóch wolsztynian, którym kilka dni temu przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w przestępstwie. Policjantom udało się również odzyskać część skradzionego mienia, w tym laptopa, konsolę do gier i trzy telefony komórkowe.

Obaj przestępcy usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn