Wolsztyn/Mochy – Zatrzymano kłusownika. Grozi mu do 2 lat!

We  wtorkowy wieczór 24 maja policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali mężczyznę, ujętego  przez Strażników PSR z Leszna, z uwagi na podejrzenie o nielegalny połowu ryb na jeziorze Mochyńskim. U zatrzymanego na gorącym uczynku mężczyzny zabezpieczono kilkanaście kilogramów linów i karasi. Za kłusownictwo grozi mu do 2 lat więzienia …

24.05.2016r. ok.godz. 23:00 strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z Leszna powiadomili dyżurnego wolsztyńskiej jednostki Policji o ujęciu mężczyzny podejrzewanego o nielegalny połów ryb na wodach jeziora Mochyńkiego. We wskazane miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Prewencji. Mundurowi w rozmowie ze strażnikami ustalili, że ci podczas pełnionej służby spostrzegli zastawione sieci, w których znajdowały się ryby. Po krótkiej obserwacji tego miejsca zauważyli płynącego łodzią mężczyznę, którego ujęli podczas wyjmowania sieci z rybami.

Amatorem wodnych wycieczek po zmroku okazał się 55-letni mieszkaniec Moch. Mężczyzna próbował przekonać strażników, że pływa rekreacyjnie, a sieci po które przypłynął nie należą do niego. Strażnicy nie dali wiary tłumaczeniom mężczyzny i powiadomili o zajściu Policję.

Podczas podjętych czynności ustalono, że w sieci znajdowało się kilkanaście kilogramów ryb – głównie linów i karasi. Jak również ustalono mieszkaniec Moch znajdował się pod wpływem alkoholu, a przeprowadzone pod tym kątem badanie wykazało 0,20 mg/l (0,42 promila).

Dziś amator nielegalnego połowu usłyszał zarzut. Za przestępstwo, jakiego się dopuścił grozi mu nawet 2 lata wiezienia.

Źródło: KPP Wolsztyn