Wolsztyn/Przemęt – Znęcał się nad żoną został zatrzymany. Bił ją nawet kiedy ona prowadziła samochód!

W czwartkowe popołudnie policjanci z Przemętu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Barchlina, który uderzył w twarz swoją żonę kierującą w tym czasie samochodem. Awantura, podczas której doszło do rękoczynów nie była pierwszym tego typu zdarzeniem z udziałem mężczyzny. Policjanci ustalili, że co najmniej od kwietnia tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną … 

11.08.2016r. ok.godz. 17:00 dyżurny KPP w Wolsztynie został powiadomiony przez mieszkankę Barchlina o tym, że została uderzona w twarz przez swojego męża. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że doszło do niej w czasie, gdy kobieta kierowała samochodem, którego pasażerem był jej mąż.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci Posterunku Policji z Przemętu. Mundurowi ustalili, że kobieta razem ze swoim mężem i dzieckiem jechała samochodem do domu. W trakcie jazdy mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, podczas której uderzył w twarz siedzącą za kierownicą żonę.

Kobieta szukając pomocy próbowała skontaktować się telefonicznie z KPP w Wolsztynie. To jeszcze bardziej zdenerwowało mężczyznę, który wyrwał jej telefon i wyrzucił przez okno. Chwilę później sprowokował zatrzymanie samochodu i wyszedł. Pokrzywdzona wróciła do domu i stamtąd wezwała stróżów prawa.

Policjanci zatrzymali agresora na drodze pomiędzy Poświętnem i Barchlinem. Mężczyzna został przewieziony do wolsztyńskiej jednostki i osadzony w areszcie. Badanie alkotestem wykazało, że jest nietrzeźwy, a w jego organizmie znajduje się 1,86 promila alkoholu.

Na podstawie zgromadzonego materiału ustalono, że co najmniej od kwietnia tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Dziś usłyszał zarzut określony w art. 207 kodeksu karnego.

Kara z jaka musi się liczyć to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przypadku popełnienia tego typu przestępstwa możliwe jest również zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią (także za pośrednictwem osób trzecich), jak również nakaz opuszczenia  mieszkania.

Źródło: KPP Wolsztyn