Wolsztyn/Siedlec – Kolejne „prawko” zatrzymane za prędkość

d ubiegłego roku w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Wczoraj – w niedzielę – do takiej sytuacji doszło w Siedlcu. Jadący ponad 100 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące …

07.08.2016r. ok.godz. 15:00 w Siedlcu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi 30-letniego mieszkańca powiatu świebodzińskiego. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości jazdy. Kierowca pędził 104 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wystawiając obowiązujące przez 24 godziny pokwitowanie, na podstawie którego mógł dojechać samochodem do domu.
Prawo jazdy przekazane zostało do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące.Dodatkowo kierujący ukarany została czterystu złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.
Źródło: KPP Wolsztyn