Wolsztyn/Siedlec – Pożar o 4:30 rano w niedziele?!

W niedzielny poranek Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie powiadomiona została o pożarze, który miał wybuchnąć w rejonie ul. Leśniej w Siedlcu. Dyżurny natychmiast przekazał tą informację strażakom oraz skierował we wskazane miejsce policjantów Wydziału Prewencji. Jak się okazało winnym podniesienia alarmu był mężczyzna spalający różnego rodzaju śmieci …

22.05.2016r. ok.godz. 04:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru, który miał wybuchnąć w okolicy ul. Leśnej w Siedlcu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na miejscu pożaru poza płomieniami unoszą się również duże pokłady niebezpiecznego dymu, co dodatkowo potęguje zagrożenie.

Informacja przekazana została Straży Pożarnej. Dodatkowo na miejsce udali się pełniący w tym czasie służbę policjanci Wydziału Prewencji.

Mundurowi, podobnie strażacy OSP w Siedlcu bardzo szybko zlokalizowali miejsce zdarzenia. Jak się jednak okazało nie mieli do czynienia z pożarem lecz celowym spalaniem różnego rodzaju śmieci przez 44-letniego mieszkańca Belęcina znajdującego się na miejscu.

Mężczyzna stwierdzi, że wybrał tak nietypową porę na palenie śmieci, ponieważ nie chciał przeszkadzać sąsiadom.

Niestety jego zachowanie uruchomiło działania straży pożarnej i policji, a jednocześnie stanowiło wykroczenie określone w ustawie o odpadach. Akt ten określa zakaz palenia odpadów poza spalarnią oraz sankcje grożące za niestosowanie się do tego zakazu.

Mężczyzna ukarany został dwustuzłotowym mandatem.

Źródło: KPP Wolsztyn