Wracamy na ligowe parkiety – MKS Poznań przedmeczowo

Po emocjach związanych z Euro 2016 już w najbliższą sobotę ligowcy powrócą na parkiety. Poznański MKS na początek rundy rewanżowej uda się w daleką podróż do Olsztyna, gdzie zmierzy się z liderem rozgrywek Warmią Traveland Olsztyn.
Ponad miesiąc trwał okres przygotowawczy czerwono-czarnych do drugiej rundy rozgrywek. Na półmetku sezonu poznaniacy mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują 11 miejsce, ale do plasującej się na 8 pozycji Wisły II Płock tracą tylko jedno oczko.Podopieczni Domana Leitgebera w styczniu rozegrali aż osiem gier kontrolnych, w których prezentowali się w kratkę. Dobre mecze przeplatali słabszymi, mieli  momenty szybkiej i skutecznej gry, po czym kilkuminutowe przestoje niweczyły cały wcześniejszy wysiłek. Czy zawodnicy z Newtona będą umieli z tych sparingów wyciągnąć odpowiednie wnioski ?
– Musimy być bardziej skoncentrowani i lepiej grać na wyjazdach. Ten zespół stać na zajęcie lepszego miejsca jak to, na którym się znajdujemy obecnie – mówił na konferencji prasowej najskuteczniejszy w drużynie Maciej Tokaj.
Na dzień dobry poznaniaków czeka jednak bardzo trudne zadanie bowiem na wyjeździe zagrają z niekwestionowanym liderem rozgrywek – Warmią Traveland Olsztyn. Co ciekawe olsztynianie przegrali w pierwszej rundzie tylko jeden mecz, na inaugurację rozgrywek właśnie z MKSem.
Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 16.00 w sali sportowej Urania.
fot. Elżbieta Skowron