Wronki: Podejrzani o kradzież pieca i pralki zostali zatrzymani! Za ten czyn grozi im do 5 lat za kratkami!

Wronieccy dzielnicowi odzyskali skradziony piec oraz pralkę. Podejrzani o kradzież zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (8 stycznia br.) wronieccy dzielnicowi rozwiązali sprawę kradzieży pieca, bojlera oraz pralki, które zostały skradzione 30 grudnia 2017 r. z terenu niezamieszkałego już budynku we Wronkach. Właścicielka nie dążyła zabrać tych przedmiotów wyprowadzając się z mieszkania. Z domu zdążyli je jednak wynieść złodzieje.

Dzielnicowi uzyskali informacje, dzięki którym natrafili na trop podejrzanych o kradzież. Byli to dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 37 oraz 33 lat. Mężczyźni są znani miejscowej Policji. Funkcjonariusze zatrzymali ich w miniony poniedziałek. Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. 37-latek działał w warunkach tzw. recydywy.

Policjanci nie poprzestali na przedstawieniu zarzutów wronczanom. Mundurowi sprawdzili punkt skupu złomu, gdzie odzyskali skradziony piec. Okazało się, iż sprawcy sprzedali w tym miejscu również bojler. Został on jednak zniszczony. Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 33-latka. Tam, na strychu, odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną pralkę. Odzyskanie mienie wróciło do właścicielki.

Podejrzanym o kradzież grozi do 5 lat więzienia. Źródło: KPP Szamotuły