Września – bezpieczne wakacje nad wodą

Policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy zorganizowali akcje w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo and wodą”. Podczas pogadanki zostały poruszone kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Mundurowi pokazali dzieciom, że można rozsądnie korzystać z wody.

308-251997 308-251998 308-252000

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz strażnicy ze Straży Miejskiej we Wrześni zorganizowali akcję prewencyjną na zbliżające się wakacje. Przedsięwzięcie odbyło się nad Zalewem Wrzesińskim w dniu 17 czerwca br. od godziny 8:00, w zajęciach udział wzięli uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni.

Policjanci na początek poniedziałkowego spotkania z uczniami klas od I do III omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Prelekcja została wdrożona w praktykę podczas przemarszu z terenu szkoły nad Zalew Wrzesiński. Uczniowie przechodząc przez oznakowane przejścia wdrożyli w życie przekazaną wiedzę pod czujnym okiem policjantów oraz strażników miejskich.

Po dotarciu nad zalew na dzieciaki czekali już strażacy, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania się nad wodą oraz w sytuacji kiedy widzimy osobę tonącą. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, że możemy kogoś uratować chociażby poprzez wezwanie pomocy na przykład ratownika czy kogoś kto potrafi dobrze pływać.

Przeprowadzona akcja wpisała się w ogólnopolskie działania „Kręci mnie bezpieczeństwo and wodą”, które w najbliższą środę 19 czerwca br. nabiorą wyrazu, ponieważ kończy się rok szkolny. Wspólne przedsięwzięcie wrzesińskich służb mundurowych pokazało dzieciom, że można bezpiecznie korzystać z wody. Na zakończenie policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy życzyli uczniom udanych i słonecznych wakacji.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl