Września – Zderzenie Daihatsu Terios i Citroen C3 w Walentynkowy wieczór! ZDJĘCIA

Nie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Czarna jezdnia może być śliska.

We wtorek 14 lutego br. o godzinie 20:30 przy ulicy Kolejowej we Wrześni doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W kolizji uczestniczyły dwa pojazdy Daihatsu Terios i Citroen C3.

Z przebiegu zdarzenia wynika, że kierująca Daihatsu Terios jadąc ulicą Kolejową na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad powadzonym pojazdem. Następnie zjechała na przeciwległy pas i doprowadziła do czołowego zderzenia z Citroenem C3.

Za spowodowanie kolizji drogowej kierującą Daihatsu 32-letnią mieszkankę powiatu gnieźnieńskiego ukarano mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 6 punktów karnych. Ponadto od uczestniczących w zdarzeniu pojazdów zostały zatrzymane dowody rejestracyjne z uwagi na powstałe uszkodzenia.

Uwaga na drodze!!! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni przypominają, że trwa okres zimowy. W związku z tym prosimy uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Dobrze wyglądająca jezdnia może być myląca, ponieważ niskie temperatury przy gruncie powodują oblodzenie jezdni. Co w połączeniu z nie dostosowaniem prędkości do panujących warunków na drodze może skutkować zdarzeniami drogowymi. Źródło: KPP Września