Wyjątkowe ILUMINARIUM z pokojami sensorycznymi stanie na parkingu centrum handlowego w poznańskim M1

Centrum handlowe M1 w Poznaniu zaprasza do ILUMINARIUM – specjalnie stworzonej przestrzeni z pokojami sensorycznymi, którą będzie można obejrzeć już od najbliższego czwartku. To wyjątkowa możliwość zabawy zmysłami w namiotach sferycznych wypełnionych interaktywnymi dźwiękami, światłami i efektami specjalnymi. ILUMINARIUM dostępne będzie od czwartku 22 lutego do wtorku 27 lutego, z wyjątkiem niedzieli.

Obiekt, który stanie na parkingu centrum handlowego M1, przypomina z zewnętrz wioskę igloo, jednak w środku kryje prawdziwą feerię doświadczeń zmysłowych i zapierających dech w piersiach pokazów audiowizualnych.

ILUMINARIUM M1 to niezwykła sensoryczna wystawa immersyjna, która oczaruje zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

– Podczas tegorocznej zimy zapraszamy klientów M1 do wyjątkowego świata zmysłów i wyobraźni. ILUMINARIUM to instalacja, która nie tylko wciąga w świat barw i dźwięków, ale także skłania do głębszej refleksji nad kondycją ludzką we współczesnym świecie. To miejsce, które pozostawia przekonanie, że sztuka i światło mają moc leczenia zarówno duszy jak i ciała – mówi Urszula Porębska, dyrektor działu marketingu METRO PROERTIES, zarządcy centrów M1.

ILUMINARIUM to zarówno pokoje relaksacyjne, stanowiące eteryczną oazę spokoju, jak i przestrzeń z nutą szaleństwa, pobudzająca wyobraźnię. Pełne doświadczenie oferowane w ILUMINARIUM to podróż do wnętrza samych siebie, gdzie dźwięki i kolory prowadzą przez emocjonalne pejzaże, aż do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i stabilizacji.

Serce ILUMINARIUM to przestrzeń, gdzie znajduje się mapping świetlno-laserowy, przenoszący widzów do innego wymiaru i wprowadzający w dalszą podróż poprzez:

  • Red Light , czyli pokójzachęcający do refleksji nad wpływem czasu spędzanego w zamkniętych przestrzeniach na samopoczucie, a dodatkowo działa terapeutycznie i wyciszająco.
  • pokój Laser Challenge stanowi syntezę przyjemności i refleksji. Skłania do zastanowienia, czy nie warto czasem zwolnić i znaleźć czas dla siebie.
  • pokój Immersyjny, w którym sztuka wchodzi bezpośrednio do umysłu poprzez tysiące bodźców LED, tworząc niepowtarzalne wrażenia estetyczne.
  • pokój Motion Room to eksploracja ruchu i jego wpływu na emocje. Można być tutaj zarówno czynnym uczestnikiem, jak i biernym obserwatorem tego fascynującego zjawiska.
  • pokój Laserowy, czyli prawdziwa uczta dla zmysłów. Symfonia kolorów i kształtów tańcząca w ciemnościach, tworząca prawdziwy kalejdoskop wrażeń.

ILUMINARIUM w centrum handlowym M1 w Poznaniu będzie czynne od 22 do 27 lutego, z wyjątkiem niedzieli 25 lutego, od godz. 12.00 do 20.00. Biletem wstępu będzie paragon za zakupy w M1 wartości minimum 50 zł.

Centrum M1 Poznań to popularna galeria handlowa z dużym marketem spożywczym oraz sklepami znanych marek lokalnych i międzynarodowych – ubrań, butów, akcesoriów, artykułów dla domu i elektroniki, a także kawiarni i restauracji. M1 Poznań tworzy jedno z najpopularniejszych centrów zakupowych w mieście, zlokalizowane przy ulicy Szwajcarskiej 14, w bezpośrednim sąsiedztwie marketu budowlanego OBI, IKEA Poznań, Decathlonu czy restauracji Mc Donald’s. Dojazd z centrum Poznania zajmuje tam zaledwie 20 minut.