Oszustwo stulecia przez księgową w Kaliszu! Czy 5 milionów złotych pochodzących z przestępstwa rozpłynęło się w powietrzu , a może te pieniądze służą do finansowania firmy jej syna?! – pyta Krzysztof Rutkowski.

Na trop afery finansowej natrafiła Lidia Suchorska – nowa księgowa firmy Ostrowski. Po analizie finansowej firmy wydała się tajemnica skrywana przez Agnieszkę O., która przez wiele lat prowadziła księgowość przedsiębiorstwa. Przelewała ona pod pretekstem płatności za faktury pieniądze na swoje prywatne konto. Właściciel okradzionej firmy poprosił o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego. Dzięki działaniom Krzysztofa Rutkowskiego i jego biura doprowadzono do skazania Agnieszki O. obecnie ta „kreatywna” księgowa odsiaduje wyrok pozbawienia wolności w Krzywańcu gdzie znajduje się więzienie dla kobiet.

Okazuje się, że skazana Agnieszka O. prowadziła Biuro Rachunkowe AGA w Kaliszu przy ulicy Jaśminowej. O dziwo, mimo tego, że księgowa od roku siedzi za kratkami biuro rachunkowe cały czas działa pod tym adresem, a reklamy jej biura wiszą na płocie posesji.

Poproszeni o komentarz w sprawie Biura Rachunkowego AGA przy ulicy Jaśminowej w Kaliszu i i skazanej księgowej Agnieszki O. odmówili udzielenia informacji dziennikarzom. Z informacji do których dotarło Biuro Krzysztofa Rutkowskiego okazało się, że obecnie biuro księgowe prowadzi syn Agnieszki O. – Mateusz. Mimo młodego wieku Mateusz O. posiada firmę transportową, która także prowadzi Biuro Rachunkowe.

DSC02457

– Czy 5 milionów złotych pochodzących z przestępstwa rozpłynęło się w powietrzu , a może te pieniądze służą do finansowania firmy jego syna?! – pyta Krzysztof Rutkowski, zgłaszając swoje wątpliwości do Urzędu Skarbowego w Kaliszu.