Z Wolsztyna do Poznania przewożą żywność przeładowanymi busami! Wiedzą o tym transportowy i ich kierowcy, a wyłapuje ITD w Granowie!

Jak Granowo i krajowa „32”, to inspektorzy transportu drogowego z oddziału w Lesznie prowadzą kontrole normatywności pojazdów, wykorzystując przy tym system kamer do preselekcji.

20170411_03

Wśród wielu innych zatrzymują do kontroli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 t. Jedzie z Wolsztyna do Poznania i przewożone są nim artykuły spożywcze. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest przeładowany. Ugięte opony i resory pracują na maksimum swoich możliwości. Ważenie potwierdza przypuszczenia inspektorów, którzy rzeczywistą masę pojazdu z ładunkiem określają na 6,4 t. Przekroczenie DMC wynosi więc 2,9 t! Kierowca nawet się nie dziwi wynikami ważenia i potwierdza, że wie o przeładowaniu. Co więcej, według jego słów wie to też zatrudniający go przedsiębiorca z województwa lubuskiego.

20170411_01

Dodatkowo w trakcie kontroli wychodzi na jaw, że pojazd nie posiada od stycznia tego roku ważnego przeglądu technicznego. Kierujący nie ma nic na swoją obronę i inspektorzy wypisują mu mandat karny w wysokości 500 zł. Przedsiębiorca musi podstawić drugi samochód do przejęcia ponadnormatywnego ładunku. Źródło: WITD Poznań