Za co mandat od 100 do 300 złotych i 1 pkt. karny?

IMG_20160301_203604W Nowym Tomyślu parkowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych i zakazanych to chyba już plaga…

Faktycznie czasem można się zgodzić, że zachodzi wyższa konieczność lub po prostu ogólnie rzecz biorąc brak jest miejsc parkingowych, a parkingi na blokowiskach zatłoczone. Irytować może jednak fakt, gdy kierowca nie zważając na znaki i wymalowaną „zebrę” staje centralnie na przejściu dla pieszych zastawiając je swoim ukochanym autkiem…

Co raz częściej takie przypadki możemy zaobserwować na ulicy Piłsudskiego,a incydenty te mają zazwyczaj miejsce podczas nabożeństw w pobliskim kościele. Nasi czytelnicy z uszczypliwością pytają: „Dlaczego nikt nie reaguje? Przecież jest to 50 metrów od Powiatowej Komendy Policji w Nowym Tomyślu?”

W dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych po raz ponownym zostaliśmy telefonicznie poinformowani przez naszego czytelnika, iż samochód marki Fiat Doblo zastawia znane już nam przejście dla pieszych… Pojechaliśmy to sprawdzić, a po 5 minutach oprócz Nas na miejscu pojawiła się Policja. Przyznać należy, że 5 min to naprawdę imponujący czas reakcji funkcjonariuszu z nowotomyskiej „drogówki”.

Przypominamy, że za powyższe wykroczenie grozi mandat od 100 do 300 złotych i 1 pkt. karny.